بخار گستر خاور

آدرس : تهران ، خیابان طالقانی، بین خیابان نجات اللهی (ویلا) و خیابان سپهبد قرنی پلاک 304، طبقه 4 واحد 11

تلفن تماس و مشاوره 02188802539

به نسخه موبایل وب سایت خوش آمدید

اتوکلاوهای صنعتی

توکلاوهای صنعتی نوعی از مخازن تحت فشار با درب باز شونده مي باشند. در اين نوع مخزن در يک طرف پوسته فلنجی جوش می شود، عدسی مربوط به آن سمت نيز بر روی فلنجی مشابه قرار گرفته و بدينوسيله امکان باز و بسته شدن آن فراهم می شود. همانند مخازن تحت فشار استانداردهای متفاوتی جهت طراحی و ساخت اتوکلاو وجود دارد، شرکت بخار گستر خاور پس از سالها تجربه در توليد اين محصول و با آگاهی از محدوديت ها و نکات حساس در توليد و کاربری اتوکلاوهای صنعتی، استاندارد:.BS 5500: Specification for unfired fusion welded pressure vessels را جهت اين کار انتخاب نموده است.

اتوکلاو

اتوکلاوهای صنعتی نوعی از مخازن تحت فشار با درب باز شونده مي باشند. در اين نوع مخزن در يک طرف پوسته فلنجی جوش می شود، عدسی مربوط به آن سمت نيز بر روی فلنجی مشابه قرار گرفته و بدينوسيله امکان باز و بسته شدن آن فراهم می شود.
همانند مخازن تحت فشار استانداردهای متفاوتی جهت طراحی و ساخت اتوکلاو وجود دارد، شرکت بخار گستر خاور پس از سالها تجربه در توليد اين محصول و با آگاهی از محدوديت ها و نکات حساس در توليد و کاربری اتوکلاوهای صنعتی، استاندارد:.BS 5500: Specification for unfired fusion welded pressure vessels را جهت اين کار انتخاب نموده است.
نحوه اتصال و باز و بسته شدن اين دو فلنج به يکديگر انواع مختلفی از دربهای اتوکلاو را شکل می دهد. درب اتوکلاوهای ساخته شده توسط اين شرکت عموما اتوماتيک و باز شونده سريع می باشد. در اين دستگاهها درب به صورت هيدروليک، پنوماتيک يا الکتريکی باز و بسته شده، به طور خودکار قفل می شود و اپراتور دستگاه صرفا فرمان باز و بسته شدن را از روی تابلو فرمان صادر می کند.
مطابق استاندارد، يکی از مهمترين موارد در طراحی، ساخت و کاربری اتوکلاو تعيين تعداد سيکل مجاز کاری در فشار تعيين شده است که مستقيما بر روی نحوه طراحی و ضخامتها اثر گذار است.
شرکت بخار گستر خاور برای اولين بار در ايران دستگاههای فوق را به صورت استاندارد، از اولين مرحله طراحی تا آخرين مرحله آزمون فشار تحت نظارت شرکت بازرسی کيفيت و استاندارد ايران ساخته و پلاک تاييديه آن را بر روی دستگاههای مذکور الصاق می کند.
پس از بازرسی مواد اوليه و بازرسی های حين ساخت، آزمونهای غير مخرب ( NDT) انجام می شود. اصلی ترين روش استفاده شده روش پرتونگاری (RT) می باشد. با توجه به استاندارد هر کدام از قسمتها به صورت کامل يا نقطه ای مورد آزمون ( RT) قرار می گيرند. آزمون التراسونيک (UT ) نيز در صورت نياز می تواند مورد استفاده قرار بگيرد. جوشهای اتصالات، نازلها و ساير متعلقات به بدنه مطابق استاندارد به صورت کامل يا نقطه ای مورد آزمون های غير مخرب مربوطه قرار می گيرند. سطوح عدسی ها نيز پس از انجام آزمون تورق (Lamination)، به وسيله ذرات مغناطيسی (MT) آزمايش شده و در نهايت آزمون فشار انجام می شود.
با توجه به دمای کاری، دستگاه با پشم سنگ فشرده و پوشش ورق آلومنيوم يا فولاد زنگ نزن عايق کاری شده به نحوی که کمترين هرز روی حرارتی از مخزن انجام شود. فشار، دما، ورود و خروج بخار و نحوه باز و بسته شدن درب در چندين مرحله توسط تجهيزات کنترلی مناسب کنترل شده و دستگاه به صورت مجموعه ای واحد، خودکار و کامل تحويل داده می شود.
شايان ذکر است بخار مرسوم ترين منبع مورد استفاده جهت تامين دما و فشار داخل اتوکلاو است. در موارد خاص از فشار هوا و دمای ساير سيال های حرارتی نيز برای اين منظور می توان استفاده نمود.
کليه واحدهای اين کارخانه از بازرگانی، فنی مهندسی، توليد و کنترل کيفيت با هدف ساخت محصولی با کيفيت بالا، در حداقل زمان لازم و با قيمت مناسب حداکثر تلاش خود را در راستای تامين رضايت مشتری انجام می دهند.